Salon połączony z kuchnią. Sprawdź czy to dobre rozwiązanie dla Twojego domu!

Salon połączony z kuchnią

Dla wielu osób kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Okazuje się, że służy nie tylko do przyrządzania czy spożywania posiłków. Kuchnia może stać się przestrzenią do wspólnych spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na połączenie kuchni z salonem – wszystko po to, by przestrzeń stała się bardziej przestronna, lekka oraz pełna światła. W Meble Kania sprawiamy, że kuchnia staje się wyjątkowym i funkcjonalnym miejscem w każdym domu.

Czy warto łączyć salon z kuchnią?

Połączenie salonu z kuchnią z pewnością daje efekt większej przestrzeni. Rozwiązanie to jest coraz częściej wykorzystywane w nowym budownictwie mieszkalnym, w tym w kawalerkach, nie wspominając już o domach jednorodzinnych. W Meble Kania specjalizujemy się aranżacją kuchni otwartych na salon. Tak zaprojektowana przestrzeń wydaje się większa, jest lepiej doświetlona i robi wrażenie nowoczesnej. Z pewnością połączenie kuchni z salonem to nie chwilowa moda. Od wielu lat zauważamy, że jeżeli tylko jest możliwość takiej aranżacji, Klienci chętnie decydują się na połączenie salonu z kuchnią.

Jak połączyć salon z kuchnią?

W realizacjach Meble Kania znajdziecie wiele aranżacji połączenia kuchni z salonem, tzw. open space. Nie są dla nas problemem ograniczenia natury metrażowej. Bardzo często wykonujemy trudne projekty i realizacje, by zadowolić Klienta i stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Na małych metrażach bardzo ważna jest zasada „mniej znaczy więcej”. Dobrze, jest zadbać o małe szafki, zamykane schowki na sprzęty agd czy przybory kuchenne. W takim miejscu zamiast wyspy – która sprawdzi się na dużych przestrzeniach, warto wybrać inny element oddzielający kuchnię od salonu. Może to być przykładowo wykonana z drewnianych lameli ścianka działowa, stół, mniejsza wyspa, ściana ażurowa itp. Jeżeli z kolei chodzi o połączenie podłogi, warto zachować spójną aranżację. Przy czym podłoga w kuchni musi być wytrzymała, odporna na wilgoć i łatwa do czyszczenia. Przykładowo w części kuchennej można wybrać płytki ceramiczne, które w pozostałej części będą przechodziły w deskę barlinecką.

Salon połączony z kuchnią – dlaczego warto?

Bardzo często Klienci Meble Kania decydując się na połączenie salonu z kuchnią doceniają wyspę kuchenną, sprawdza się ona szczególnie w dużych pomieszczeniach. Wygląda bardzo efektownie i stylowo. Staje się wspólną przestrzenią dla domowników oraz gości. Jest to bowiem fantastyczne miejsce do spotkań towarzyskich, wspólnych rozmów. Miejsce, przy którym można wspólnie gotować czy przyrządzać posiłki, oddając się przy tym rozmowie z bliskimi.  Połączenie kuchni z salonem może odmienić mieszkanie, zwiększyć jego funkcjonalność, wpłynąć na komfort zamieszkania domowników, stać się przestrzenią spotkań rodzinnych.

Jeżeli również chcesz połączyć salon z kuchnią, ale nie wiesz, jak to zrobić albo planujesz remont i marzysz o takiej przestrzeni w domu – koniecznie skontaktuj się z Meble Kania. Sprawimy, że kuchnia połączona z salonem stanie się Twoim ukochanym miejscem w domu, w którym swobodnie będziesz gotował, spotykał się z rodziną i odpoczywał. Słuchamy naszych Klientów, aranżujemy przestrzenie zgodnie z ich upodobaniami, dzięki czemu nasze projekty są indywidualne i skrojone na miarę potrzeb naszych Klientów.

kuchnie Oświęcim
Kuchnia z salonem inspiracje
kuchnia na wymiar Oświęcim
Salon z kuchnią

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn