Jak urządzić domowe biuro – poznaj 5 tipów komfortowego home office! 

Odkąd praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, dobrze wiedzieć jak urządzić domowe biuro, by było wygodne, przytulne a przy tym dawało komfort pracy. Nie zawsze można pozwolić sobie na wydzielenie w domu osobnego pomieszczenia, by stworzyć biuro. dlatego podpowiadamy jak skutecznie urządzić home office, by oddzielić obowiązki domowe od zawodowych.

produkcja mebli na wymiar

Spis treści

Meble do biura domowego

  1. Zaplanuj przestrzeń swojej pracy zdalnej

Podstawą urządzenia komfortowego home office jest dobry plan. Co to znaczy dobry? Dla każdego może oznaczać to co innego. Jedni potrzebują całkowitego skupienia podczas pracy, totalnej ciszy i niezakłóconego spokoju. Innym natomiast nie przeszkadza panujący wokół chaos czy obecność innych domowników. Dlatego warto ustalić na początku jaki rodzaj pracy preferujemy – czy jest potrzeba wyznaczenia osobnego pomieszczenia, czy może wystarczy, gdy biurko zostanie wstawione w róg pokoju, we wnęce. Takie miejsce można dodatkowo odgrodzić dodatkowym meblem, szafą lub regałem.

 

  1. Ustal rodzaj mebli i ich rozmiary

Wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy. Czasami wystarczy jedno małe biurko i laptop, by zadania zostały w pełni zrealizowane. Jednak, gdy rodzaj pracy wymaga dodatkowych mebli jak szafa na dokumenty, regał na książki czy półki na dodatkowe akcesoria – warto rozważyć urządzenie domowego home office decydując się na meble na wymiar. Szafa na wymiar idealnie dopasowana do potrzeb oraz wielkości pomieszczenia, pozwoli idealnie zagospodarować przestrzeń biurową. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że szafa na zamówienie pomieści najpotrzebniejsze rzeczy, które będziesz mieć zawsze pod ręką! TIP: Pamiętaj, by meble takie jak półki, regały czy szafa znajdowały się możliwie blisko biurka.

Domowe biuro inspiracje

domowe biuro
  1. Wybierz odpowiednie akcesoria meblowe

Oprócz szafy, regału czy półek, ważny w tworzeniu domowego biura jest wybór pozostałych akcesoriów jak odpowiednio dopasowany fotel oraz biurko. Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa powinna być przede wszystkim wygodna, dzięki czemu wykonywana praca będzie efektywna. Do biurka warto dobrać przesuwane kontenery, które zwiększają jego funkcjonalność a także przestrzeń do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy.

W trosce o kręgosłup należy zwrócić uwagę na wysokość biurka. Z kolei wybierając fotel do pracy biurowej, warto postawić na taki z podłokietnikami i wysokim oparciem. TIP: Wybierz biurko z regulowaną wysokością oraz nachyleniem blatu, w ten sposób w szybki i łatwy sposób stworzysz ergonomiczne i wygodne stanowisko do pracy.

  1. Zadbaj o ustawienie mebli i oświetlenie

Najlepszym rozwiązaniem będzie wygospodarowanie przestrzeni do pracy tuż przy oknie. Zapewni to lepszy dostęp do światła dziennego, które uchroni oczy przed nadmiernym zmęczeniem. Z kolei lampa musi oświetlać biurko od lewej strony, jeśli piszesz prawą ręką, i odwrotnie z prawej – jeżeli jesteś leworęczny. TIP: oświetlenie typu LED zapewni przyjemną atmosferę pracy i doskonałe środowisko wpływające na produktywną pracę. 

 

biurko na wymiar
  1. Wybierz odpowiednie kolory

Jakość mebli oraz ich funkcjonalność to podstawa zorganizowanej przestrzeni do pracy, ale wpływ na efektywne wykonywanie obowiązków mają także kolory. Skupieniu sprzyjać będą delikatne, stonowane odcienie, które pomogą wyciszyć się i skupić. Pełen spokoju i harmonii klimat można stworzyć z kolorami szarości czy beżu. Jeżeli praca wymaga kreatywności warto postawić na zdecydowane, odważne barwy, które będą wpływać na powstawanie nowych pomysłów i tworzenie ciekawych rozwiązań. Pomieszczenie ozdobią drobne akcesoria czy doniczkowe kwiaty.

Właściwe zorganizowane i przygotowane domowe biuro może mieć ogromny wpływ na efektywność pracy. Jeżeli chcesz stworzyć ergonomiczną i funkcjonalną przestrzeń do pracy skontaktuj się z Meble Kania z Gorzowa. Nasi wykfalifikowani architekci wnętrz służą doświadczeniem i wiedzą. Zapewniamy kompleksową obsługę powierzchni biurowych oraz wnętrz handlowo-usługowych. Tworzymy projekty przestrzeni biurowych, stawiamy na profesjonalną obsługę architektoniczną na każdym etapie inwestycji. Od momentu zarysowania koncepcji projektowych, poprzez dobór materiałów wykończeniowych, w tym również kolorystyki, aż do zakończenia realizacji projektu.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn