Blaty kuchenne na wymiar – praktyczne i piękne blaty

stolarz Oświęcim

Aby wybrać odpowiedni blatu kuchenny na zamówienie, który będzie funkcjonalny a jednocześnie podkreśli styl kuchni, trzeba wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Blaty kuchenne są jednym z najważniejszych elementów w każdej kuchni. Służą głównie do przyrządzania posiłków, przechowywania produktów spożywczych oraz umożliwiają pracę na powierzchni roboczej. Chcesz wiedzieć jak wybrać idealny blat kuchenny na wymiar? Zapraszamy do artykułu.

Blat kuchenny na wymiar

Szukasz blatu roboczego do kuchni nowoczesnej, klasycznej a może minimalistycznej? Niezależnie od stylu Twojej kuchni na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których można wybierać przy produkcji blatów kuchennych. Do wyboru są np. drewno, kamień, szkło, laminat, kompozytowy granit, konglomerat. Warto wiedzieć, że każdy z tych materiałów różni się ze względu na trwałość, łatwość czyszczenia, wytrzymałość na zarysowania oraz cenę.

Blat laminowany drewnopodobny.

Blaty kuchenne laminowane 

Dużą popularnością cieszą się laminatowe i kompozytowe blaty kuchenne. Są niedrogie i dostępne w wielu kolorach i wzorach. Do tego są odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu. Wybór blatów laminowanychjest naprawdę szeroki. Mogą imitować drewno, kamień czy marmur. Prezentują się niezwykle naturalnie i doskonale sprawdzają jako wykończenie kuchni. Z powodzeniem można je dopasować do każdego stylu wnętrza. 

Blaty kompaktowe są odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania. Sprawdzą się w każdej kuchni.

Blaty kompaktowe HPL

Drugim bardzo popularnym wyborem naszych klientów są blaty kompaktowe HPL. Są szczególnie wybierane do kuchni nowoczesnych, stanowią alternatywę dla blatów z konglomeratów, spieków, blatów kamiennych drewnopodobnych i kompozytowych. Są bardzo mocne i wytrzymałe, odporne podczas codziennej eksploatacji jak uderzenia, wysoka temperatura czy zarysowania. Wybierając blaty kompaktowe hpl można łączyć różne struktury i dekory, dzięki czemu można stworzyć niepowtarzalny wygląd kuchni. Cienkie blaty kompaktowe HPL mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w kuchniach, ale też łazienkach, meblach ogrodowych czy budynkach użyteczności publicznej. 

Blaty na wymiar 

Drewniane blaty kuchenne kojarzą się z naturalnym wyglądem i ciepłym kolorem, dlatego nadają pomieszczeniu przytulnego wyglądu. Są trwałe i odporne na zarysowania. Aby zachować naturalny wygląd wymagają regularnej konserwacji jak lakierowanie i impregnacja. 

Blaty granitowe do kuchni

Kamienne blaty, takie jak granit i marmur, to jedne z droższych blatów kuchennych. Blaty kuchenne granitowe charakteryzują się atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem. Są trwałe oraz odporne na plamy i zarysowania. Jednak, aby były odporne na szkodliwe czynniki jak mocniejsze zabrudzenia czy kwas należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dość częstym wyborem są także spieki kwarcowe. Jest to mieszanka naturalnych materiałów, dzięki czemu bez problemu można uzyskać efekt prawdziwego kamienia. Spieki kwarcowe do kuchni są niezwykle lekkie, gdyż mają grubość około 4-7 mm. Co więcej spieki kwarcowe są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i działanie wysokiej temperatury, co czyni je idealnym materiałem do blatów kuchennych. Są również łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ są odporne na plamy i ścieranie. Ponadto, spieki kwarcowe są dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju każdej kuchni. Ostatecznie, spieki kwarcowe są trwałe i pozostaną w dobrym stanie przez wiele lat, co czyni je opłacalnym wyborem jako blat kuchenny.

Blat kuchenny – jak wybrać?

Aby wybrać odpowiedni blat kuchenny, należy zwrócić uwagę kilka czynników:

  • Materiał – do wyboru mamy laminat, kamień naturalny, granit, marmur, stal nierdzewna i kompozyt. Każdy materiał ma swoje właściwości i wady. Przed wyborem warto poznać je wszystkie. 
  • Wymiary – wybrany blat musi pasować mebli kuchennych, wysokość blatu kuchennego ma zapewniać wygodę przy różnych czynnościach, które wykonujemy w kuchni.
  • Trwałość i łatwość czyszczenia – dowiedz się jak pielęgnować materiał, z którego wykonany jest blat oraz upewnij się, że wybrany materiał jest odporny na zarysowania, wodę i łatwy w utrzymaniu czystości.
  • Wygląd – wybierz blat, który pasuje do stylu i charakteru Twojej kuchni.

 

Blaty do kuchni Meble Kania od wielu lat cieszą się zasłużoną renomą i uznaniem klientów. W salonie kuchni Meble Kania stosujemy wyłącznie nowoczesne technologie stolarskie, zapewniamy materiały wysokiej jakości, które idealnie dopasują się do kuchni na wymiar, zabudowy łazienki czy salonu. Razem z nami wybierzesz blat kuchenny, który jest trwały, łatwy w utrzymaniu i pasuje do stylu Twojej kuchni.

kuchnie na wymiar Oświęcim
Blaty z konglomeratu są doskonałym rozwiązaniem dla klientów poszukujących stonowanych, jednolitych kolorów.
meble na zamówienie Chełm
Spieki kwarcowe są dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju każdej kuchni.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn